Klub stromákov a turistov Kamarát je občianske združenie s právnou subjektivitou zaregistrované na Ministerstve vnútra SR 23.6.2006 so sídlom v Partizánskom, od 1.1.2014 so sídlom v Uhrovci.

O nás...

KST Kamarát vznikol ešte v marci 1991 v Krušovciach, kde pôsobil veľmi aktívne celých desať rokov ako turistický oddiel mládeže (TOM). Krušovský Kamarát sa môže pochváliť viacerými majstrami Slovenska v pretekoch turistickej zdatnosti, ale aj veľmi úspešnými vlastnými podujatiami s nadregionálnou účasťou, ku ktorým neodmysliteľne patrila Túlačka po Považskom Inovci. Hoci od decembra 2002 zmenil klub svoje sídlo na Partizánske, členská základňa skalných z rôznych kútov Trenčianskeho kraja ostala. Rozšírila sa o nových členov, najmä z radov Partizánčanov. V tomto okresnom meste, ktoré je srdcom Stredného ponitria, klub Kamarát rozšíril svoje aktivity o ďalšie originálne podujatia pre mládež a rodiny s deťmi. Ide najmä o Selene – nočný pochod pri splne Mesiaca, Mikuláš v prírode a Túlačka, ktorá sa už ďalších 11 rokov organizovala v najkrajších lokalitách Stredného ponitria aj s túlačkovou súťažou.

Od roku 2010 rozširuje klub Kamarát svoje environmentálne aktivity a popri turistickej činnosti vytvára Klub Stromu života Sova. Okrem záchrany žiab pri rybníku v Kolačne aktivisti z klubu vybudovali spoločne s ďalšími dobrovoľníkmi nový náučný chodník vo vzácnej lokalite európskeho významu v rámci projektu Zachráňme Bielické bahná. Nadácia Ekopolis vyhlásila tento stromácko-turistický projekt za najúspešnejší v roku 2011 na Slovensku a udelila mu titul Zelená oáza 2011. Projekt záchrany stále pokračuje... Od roku 2013 turisti a stromáci z KST Kamarát realizujú projekt výstavby ďalšieho nového náučného chodníka – K prameňom rieky Bebravy v Čiernej Lehote...

V decembri 2013 sa vedenie klubu - traja členovia výboru presťahovali do Uhrovca. Aj tento krát výročná členská schôdza jednohlasne rozhodla, že KST Kamarát zmení sídlo. Zmena sídla bola zaregistrovaná aj na ministerstve vnútra...  

Členmi KST Kamarát sú skúsení turisti, mládež, rodiča s deťmi, seniori, ale aj odborníci pre pedagogiku, environmentálnu výchovu, fytologiu a krajinné inžinierstvo. Každý si z pestrej činnosti nájde niečo pre seba – poznávacie zájazdy za krásami Slovenska, výstupy na vrcholy slovenských hôr, prechody pohoriami, alebo spoznávanie prírody a iných zaujímavostí vo vlastnom chotári, či tramping spojený s folkovou pesničkou. Dôležitou súčasťou aktivít Klubu Kamarát je ochrana prírody a environmentálna výchova mládeže.

Cieľom klubu je organizovanie akcií nielen pre členov klubu, ale najmä pre širokú verejnosť, pre zdatných i sviatočných turistov, malých i veľkých milovníkov prírody a histórie.

Radi medzi sebou uvítame každého, kto má rád pohodovú turistiku v kamarátskom prostredí.

Členovia výboru KST Kamarát Uhrovec na rok 2018:

Alena Borszéková, predsedníčka
PaedDr. Peter Borszék, podpredseda
Ing. Alena Záhumenská, hospodárka
Mgr. Marcela Mosná, členka výboru
Katarína Bohušová, členka výboru
Daniela Bohušová, členka výboru
Natália Mosná, členka výboru

Číslo účtu klubu: SK1983300000002400587567

 

   
  Predsedníčka klubu
Alena Borszéková
 
         
     
  Podpredseda
PaedDr. Peter Borszék
  Hospodárka
Ing. Alena Záhumenská
 
         
     
  Členka výboru
Mgr. Marcela Mosná
  Členka výboru
Katarína Bohušová
 
         
     
  Členka výboru
Daniela Bohušová
  Členka výboru
Natália Mosná